Sancak Global Beautyİstanbul 2021 Fuarında

Beautyİstanbul 2021 Sancak Global Fuar

Beautyİstanbul Fuarı’nın ikincisi 13-14-15 Ekim 2021’de İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye’de düzenlendi. Fuar sektörüne benzeri olmayan bir bakış açısı getirdi. Sektörün ilk 3’ü 1 Arada etkinliğini gerçekleştirdi. 145 ülkeden %65’in üzerinde yabancı ziyaretçi oranıyla gerçekleşen geleneksel ticari fuardı. Bunun yanı sıra, 120 ülkeden 750 büyük alıcıyı Alım Heyeti Programı kapsamında uçak ve otel masraflarını karşılayarak bir araya getirdi. Ayrıca katılımcılarının bu alıcılarla B2B görüşmeler yapmasını sağladı.

25.si düzenlenen Beautyworld Middle East 5-7 Ekim arasında ve Dubai Dünya Ticaret Merkezinde yapılacaktır.

Beautyİstanbul, yeni tedarikçilere ulaşmayı, yeni ürün ve yenilikleri keşfetmeyi ve ön planda kalmak için verimli iş ortaklıkları kurmayı hedefliyor. Nitelikli kozmetik ve güzellik alıcılarını kendine çekiyor. Buna ek olarak Beautyİstanbul fuarı alım heyeti devasa bir yatırımla tamamen organizatör İpekyolu Fuarcılık tarafından finanse edilip, düzenleniyor.

O2O Platformu fuar katılımını yalnızca 3 günle sınırlandırmıyor. Fuar katılımcılarına 7/24 ve 365 gün iş yapma imkânı sağlıyor. Sadece bu değil, katılımcıların fuar tarihini beklemeden fuara kayıtlı olan alıcılarla iş yapmasını sağlıyor. Ayrıca katılımcılar Beautyİstanbul Fuarı’na katılarak yalnızca 3 gün süren bir fuarda stanta sahip olmuyor. Tüm yıl boyunca süren bir ticaret etkinliğine dahil olma fırsatı yakalıyor.

Fuarda %16 kişisel bakım, %11 cilt bakım ürünleri, %11 saç bakım ürünleri yoğunluklu olarak sergilenmektedir. Private Label markalarının %6.8 ile katılım gösterdiği fuar B2B işbirlikleri ile öne çıkmaktadır.

Sancak Global olarak sektörde tüm işbirlikçilerimizle birlikte dünyaya açılmaya devam ediyoruz.